• passiv-1
  • passiv-2-2
passiv-1passiv-2-2

Passiv

System drewniano-aluminiowy dla domów pasywnych

Passiv to system do drewniano–aluminiowych konstrukcji okiennych dla domów pasywnych. System ten jest przeznaczony dla nowoczesnych budynków o wysokich wymaganiach energooszczędnych i użytkowych, ponieważ posiada takie walory jak: doskonała izolacja termiczna, akustyczna, ponadprzeciętna szczelność, przenikalność powietrza oraz odporność na obciążenie wiatrem.Gemini Passiv to certyfikowany komponent Passivhaus Institut,który spełnia wymagania stawiane przez Instytut dla domu pasywnego, tj. Uw ? 0,80 W/(m2K) w połączeniu z pakietem trzyszybowym Ug = 0,7 W/m2K. W systemie tym został wykorzystany materiał izolacyjny o wysokiej wytrzymałości na bazie spienionego PS. Bezpośrednio na nim montowane są za pomocą śrub zaczepy systemowe Gemini. Dodatkowe atuty: poszerzona uszczelka główna, sznur PE, dodatkowa uszczelka środkowa oraz zastosowanie ciepłej ramki.

KSZTAŁTY

Soft Line charakteryzuje się niezwykle staranną i estetyczną linią projektową. Ten system wyróżnia się w grupie produktów Gemini zaokrąglonym kształtem profili aluminiowych. Jest to bardzo stylowe i funkcjonalne rozwiązanie. System posiada wysokie parametry użytkowe pod względem właściwości mechanicznych, izolacyjnych i akustycznych. Profile systemowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi. Jego cechy i parametry pozwalają na wszechstronne i uniwersalne zastosowanie produktu wszędzie tam, gdzie zaokrąglona linia profili systemowych komponuje się z koncepcją architektoniczną budynku.

Linear to system, w którym powierzchnia skrzydła zlicowana jest z powierzchnią ramy. W odróżnieniu od kolejnego systemu zlicowanego jakim jest Quadrat FB, Linear tworzy z płaszczyzną zewnętrzną profilu wyraźny kąt. Podobnie jak pozostałe systemy z grupy GEMINI, charakteryzuje się ponadprzeciętną funkcjonalnością i wysokimi parametrami użytkowymi. Znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie zlicowana i nowoczesna forma wizualna komponuje się z zamysłem architektonicznym i koncepcją budynku. Zastosowanie: okna, drzwi, elementy fasady i ogrody zimowe. Profile systemowe mogą być zamawiane jako ramy z narożami zagniatanymi lub spawanymi.

Quadrat to system o wyraźnie zarysowanych krawędziach profili. Powierzchnia skrzydła jest przesunięta w stosunku do powierzchni ramy tworząc dwie wyraźne płaszczyzny. Spośród pozostałych systemów Gemini wyróżnia go wyjątkowo minimalistyczny wręcz geometryczny design, szczególnie istotny w nowoczesnych obiektach gdzie jest zastosowane szkło, beton, aluminium czy stal. Wyjątkowość podkreśla fakt, że profile aluminiowe systemu Quadrat nie posiadają zaznaczonego skosu i tworzą z płaszczyzną zewnętrzną profilu kąt prosty

Quadrat FB to system o wyraźnie zarysowanych krawę­dziach profili, bliźniaczy do systemu Quadrat. W wersji FB cechuje się tym, że powierzchnia skrzydła jest zlicowana z powierzchnią ramy, tworząc wizualnie jedną płaszczyznę. Natomiast specjalny kształt skrzydła aluminiowego, powodujący wysunięcie szyby o 15 mm do przodu w stosunku do rozwiązań konwencjonalnych, umożliwia zastosowanie szerszego pakietu szybowego przy mniej­szym przekroju drewna. Profile aluminiowe systemu Quadrat FB nie posiadają zaznaczonego skosu i tworzą z płaszczyzną zewnętrzną profilu kąt prosty.

Integral to wyjątkowa w grupie produktów Gemini konstrukcja drewniano-aluminiowa, charakteryzująca się niewidocznym z zewnątrz profilem skrzydła aluminiowego. Dzięki temu uzyskujemy efekt wizualny jednej ramy, jak w przypadku stałego szklenia. Kształt profili systemowych zaprojektowany jest bez wyraźnego skosu i tworzą one zewnętrznie kąt prosty. Poprzez zastosowanie dodatkowej uszczelki zgrzewanej w profilu ramy podwyższona została szczelność całej konstrukcji, w tym przypadku uzyskano klasę E1200, potwierdzoną badaniem w IFT Rosenheim.

Retro jest systemem przeznaczonym do obiektów zabytkowych lub stylizowanych na zabytkowe. Specjalnie wyprofilowany kształt nakładek aluminiowych nadaje oknom wykonanym w tym systemie elegancki, klasyczny i ponadczasowy charakter. Szeroki wybór kolorów umożliwia dopasowanie okien wykonanych w tym systemie do najbardziej wyszukanych zastosowań. System Retro wyróżnia się w grupie produktów Gemini zarówno pod względem designu jak i funkcjonalności, oferując bardzo szeroki zakres dostępnych konstrukcji i bardzo dobre parametry użytkowe.

Reno Line jest systemem drewniano-aluminiowym przeznaczonym do zabudowy na nowych i starych oknach drewnianych, w celu ich zewnętrznej renowacji. Bazą konstrukcyjną jest okno drewniane wykonane w systemie IV 68, na które montuje się na finalnym etapie produkcji nakładkę aluminiową. Szklenie następuje całkowicie w felcu drewnianym, co oznacza, że nie ma potrzeby korzystania ze specjalnych głowic frezarskich. Poprzez zastosowanie nakładek aluminiowych, uzyskujemy w stosunku do standardowego okna drewnianego znakomitą ochronę przed działaniem czynników atmosferycznych. Ma to wpływ na podwyższenie walorów estetycznych i zmianę kolorystyki, bez konieczności wymiany okien.